Dallime mes rishikimeve të "Pediatria"

25 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
No edit summary
 
Pediatër zakonisht gëzojnë status të lartë social, e kombinuar shpesh me pritjet e të ardhura të larta dhe të qëndrueshme dhe të sigurisë të punës. Megjithatë, mjekët mjekësore në përgjithësi shpesh punojnë gjatë dhe të papërkulur orë, me turne në kohë të mbyllur, dhe mund të fitojnë më pak se arsimin e tjera profesionistëve E kujt është e gjatësi të krahasueshme. Neonatologists ose pediatrit e përgjithshme në spital praktikë janë shpesh më telefononi në herë i mbyllur për problemet perinatale në mënyrë të veçantë - si për nenin Cesarean apo Lindje të tjera me rrezik të lartë, dhe për përkujdesje të foshnjave të keq porsalindur.
 
 
[[Kategoria:Mjekësi]]