Ndryshimi mes inspektimeve të "Patosi"

1 byte removed ,  7 vjet më parë
v (U kthye versioni 1375560 i bërë nga 79.106.109.231 (diskutimet))
 
== Demografia ==
Qyteti i Patosit ka 2232 182 banorë.
 
Përbërja e popullsisë së Patosit është heterogjene, të ardhur nga krahina të ndryshme të Shqipërisë si: [[Rrethi i Skraparit|Skrapari]], [[Laberia]], komuniteti çam, të ardhur nga krahinat e komunitetit Vlleh, nga Minoriteti etj.
 
== Kultura dhe sporti ==
Anonymous user