Dallime mes rishikimeve të "Ebu Jusufi"

255 bytes added ,  10 vjet më parë
http://zeriislam.com/artikulli.php?id=589&h
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
(http://zeriislam.com/artikulli.php?id=589&h)
{{për përmirësim}}
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
'''Imam Ebu Jusuf''' (798 M), dijetaridijetar i hadithit[[fikh]]t, fekihut[[tefsiri]]t, [[hadithi]]t, etjsiren, [[histori]]së, [[gjuhë]]s, [[letërsi]]së dhe [[teologji]]së skolastike. nga trojet e [[Kalifati]]t.
 
| emri = Ebu Jusuf
| emri i lindjës = Jakub ibn Ibrahim ibn Habib el-Ensarij
| ditëlindja = [[113 - 731]]
| Vdiq më: = [[]]
| vendlindja = [[Shkodër]]
 
Autor : [[Nexhat Ibrahimi]]
Anonymous user