Dallime mes rishikimeve të "Ebu Jusufi"

4 bytes removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{për përmirësim}}
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
'''Imam Ebu Jusuf''' (798 M),dijetar i [[fikh]]t, [[tefsiri]]t, [[hadithi]]t, siren, [[histori]]së, [[gjuhë]]s, [[letërsi]]së dhe [[teologji]]së skolastike. nga trojet e [[Kalifati]]t.
 
{{{ Biografia-Box
| emri = Ebu Jusuf
| emri i lindjës = Jakub ibn Ibrahim ibn Habib el-Ensarij
| Vdiq më: = [[182]] - [[798]]
| vendlindja = [[Kufe]]
}}}
 
 
Anonymous user