Dallime mes rishikimeve të "Ebu Jusufi"

57 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
'''Imam Ebu Jusuf''' ,dijetar i [[fikh]]t, [[tefsiri]]t, [[hadithi]]t, siren, [[histori]]së, [[gjuhë]]s, [[letërsi]]së dhe [[teologji]]së skolastike. nga trojet e [[Kalifati]]t.
 
{{{[http://zeriislam.com/artikulli.php?id=589&h Imam Ebu Jusufi]{ Biografia-Box
| emri = Ebu Jusuf
| emri i lindjës = Jakub ibn Ibrahim ibn Habib el-Ensarij
| Vdiq më: = [[182]] - [[798]]
| vendlindja = [[Kufe]]
}}}}
 
 
Anonymous user