Dallime mes rishikimeve të "Ebu Jusufi"

4 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
'''Imam Ebu Jusuf''' ,dijetar i [[fikh]]t, [[tefsiri]]t, [[hadithi]]t, siren, [[histori]]së, [[gjuhë]]s, [[letërsi]]së dhe [[teologji]]së skolastike. nga trojet e [[Kalifati]]t.
 
{{ Biografia-Box}}
{{| emri = Ebu Jusuf
| emri i lindjës = Jakub ibn Ibrahim ibn Habib el-Ensarij
| ditëlindja = [[113]] - [[731]]
Anonymous user