Ndryshimi mes inspektimeve të "Andrés Iniesta"

ska përmbledhje të redaktimeve
Iniesta ka ardhur nga ''"La Masia"'', akademia e [[FC Barcelona|Barcelonës]] - pas migirimit nga vendlindja. Ai bëri debutimin e tij me skuadrë e parë në vitin 2002, në moshën 18 vjeçare. Ai filloi të luante rregullisht me skuadrën e parë në sezonin 2004-05, dhe që nga ai sezon, ai ka luajtur rregullisht çdo sezon. Ai ishte lojtar i rregullt i [[FC Barcelona|Barcelonës]] në sezonin 2008-09, sezon ku [[FC Barcelona|Barcelona]] fitoi gjashtë trofe.
 
Iniesta ka luajtur me kombëtaren spanjolle të moshave U16, U19 dhe U21, përpara se të bënte debutimin zyrtarë në vitin 2006 me kombëtaren e parë. Ai u zgjodh për të luajtur me kombëtaren në [[Kampionati Botëror i Futbollit 2006|Botërorin 2006]], ai luajtuiluajti vetëm 1 ndeshje, [[Kombëtarja spanjolle e futbollit|Spanja]] u eleminua në raundin e dytë.
== Referenca ==
<references/>