Ndryshimi mes inspektimeve të "19 Qershor"

64 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 147 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2669 (translate me))
== Lindje ==
* [[1623]] - [[Blaise Pascal]], matematikan dhe fizikant francez.
* [[1933]] - [[Otto Barić]], tranirtrainer futbolli kroat.
* [[1941]] - [[Václav Klaus]], politikan çek dhe president i [[Republika Çeke|Republikës Çeke]].
* [[1947]] - [[Salman Ruzhdi]], shkrimtar indian.
== Vdekje ==
* [[1949]] - [[Vlladimir Nazor]], shkrimtar kroat.
* [[1988]] - [[Marie Logoreci]], aktore shqiptare (L. [[1920]])
 
== Festa dhe përvjetore ==