Dallime mes rishikimeve të "1478"

151 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 110 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6617 (translate me))
No edit summary
 
Mbi [[viti]]n '''1478'''.
 
 
 
 
 
 
== Ngjarje ==
* [[14 maj]]: Rrethimi i Shkodrës nga Perandoria Osmane fillon.
* Rrethimi i katërt i Krujës dhe rënia e saj përballë Perandorisë Osmane.
 
== Lindje ==