Dallime mes rishikimeve të "1458"

368 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
Mbi [[viti|vitin]] '''1458'''.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
[[Skeda:Vrana Konti me Trimat.jpg|thumb|350px|Pikturë afreskale "[[Vrana Konti me Trimat]]" e realizuar më [[1983]].]]
 
==Ngjarje==
 
==Vdekje==
* Vdekja[[Vrana eKonti]] Hamzanjë Kastriotitnga gjeneralët, nipistrategët, komandantët më të zotë dhe burrë i patronditur në besnikëri i Gjergj Kastriot Skënderbeut.
* [[Alfonso V i Aragonit]], miku më i ngushtë dhe mbrojtës i Gjergj Kastriot Skënderbeut.
* Hamza Kastriotit, nipi i Gjergj Kastriot Skënderbeut.
 
<!--Kategorizimi-->