Dallime mes rishikimeve të "1453"

134 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 112 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q6469 (translate me))
No edit summary
 
[[Skeda:Siege constantinople bnf fr2691.jpg|thumb|300px]]
{{Tabelamuajve}}
 
 
== Ngjarje ==
* [[2 prill]] - [[29 maj]]: Rrethimi dhe rënia e Kostandinopojës.
 
 
 
 
 
 
 
 
== Lindje ==