Dallime mes rishikimeve të "1453"

39 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
 
== Ngjarje ==
* [[22 prill]]: [[Beteja e Pollogut]].
* [[2 prill]] - [[29 maj]]: Rrethimi dhe rënia e Kostandinopojës.