Dallime mes rishikimeve të "Oliver Kahn"

1.377 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
 
== BiografiaJETA PERSONALE ==
Kahn u lind në Karlsruhe. Ai është pjesërisht me prejardhje Letonisë; [65] ai kishte një Letonisht gjyshja dhe babai i tij ka lindur në Liepaja, ku ai mbetet i njohur [66] Ai ka një vëlla më të vjetër të quajtur Axel, i cili ka luajtur në divizionin e dytë për Karlsruher. . [67] në vitin 2010, Kahn përfundoi dhjetë-vjeçare Simone martesën e tij me gruan e tij, me të cilin ai ka patur dy fëmijë. [68] në shkurt 2011 Svenja e dashura e tij lindi një djalë. [69]
EMRI : Oliver Rolf Kahn GJATESIA : 1.88 cm PESHA : 91 kg
Në vitin 2009, ai u ofroi postin e menaxherit për Schalke FC 04, të cilat ai hodhi poshtë. [70] Dy vjet më pas, në prill 2011, një gjykatë gjermane gjobitur Kahn € 125,000 ($ 182,223) për evazion fiskal pas dështimit të deklarojë më shumë shumë se 6.000 € i veshjeve luksoze ai bleu në një udhëtim në Dubai. [71]
ROLI : portier DISIPLINA : Futboll MBYLLJA E KARJERES : 2008
Ai mbështet street-futbollit Munich kickt ligë gut Bunt, [72] i cili është konsideruar si një projekt pionier i organizuar rrugë futbollit-dhe Gjermania dhe Europa-gjerë modelin e mirëkuptimit ndërkulturor, vlerat arsimore dhe parandalimin; [73] Sepp Herberger-Fondacioni, i cili promovon futboll në shkolla, klube, dhe burgjet;. [74] dhe Rockola Justin Shoqata, qëllimi i të cilit është mbrojtja e të rinjve kundër dhunës, alkoolit dhe drogave [75]
Ai mori licencën e tij stërvitje në vitin 2010. [64] Pasi ka studiuar biznes në Universitetin e Hagen dhe Privatuniversität Schloss SEEBURG Kahn mban një diplomë Master i Administrimit të Biznesit.
 
== KARRIERA ==
Anonymous user