Dallime mes rishikimeve të "Antoneta Papapavli"

ska përmbledhje të redaktimeve
Në Teatrin Popullor veçohen rolet e Afrovitit “[[Karnavalet e Korçës]]”, Cuca “[[Cuca e maleve]]”, Drita “[[Drita]]”, Mara “[[Toka jonë]]”, Deizi “[[Arturo Ui]]”, Bajamja “[[Fytyra e dytë]]”, Ledi Milford “[[Intrigë dhe dashuri]]”, Adela “[[Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo]]”, Gjyshja “[[Hijet e natës]]”, etj. Doli në pension në tetor 1985. Ka afro 30 vjet që nuk është ngjitur në skenë, për arsye shëndetësore.
 
Për aktivitetin e saj artistik është nderuar me titullin "Artiste e Merituar". Ndahet nga jeta, shtator 2013.
 
Ndahet nga jeta, shtator 2013.
 
== Filmografia ==
[[Kategoria:Lindje 1938]]
[[Kategoria:Artist i merituar]]
[[Kategoria:Njerëz nga Përmeti]]