Ndryshimi mes inspektimeve të "Zajmina Vasjari"

6.629 bytes added ,  7 vjet më parë
Abonohini Te Faqeja e Saj Personale
https://www.facebook.com/profile.php?id=100006152471119
== Galeri ==
<gallery>
Figura:Zajmina-vasjari-6.jpg
Figura:Zajminavasjari00fw2.jpg
Figura:Zajminavasjari.jpg
Figura:Zajmina2.jpg
Figura:Zajmina vasjari ju rrefej prob.jpg
Figura:Zajmina vasjari 2.jpg
Figura:Zajmina 10.jpg
Figura:Zajmina vasjari 1.jpg
Figura:Zajmina-vasjari-foto1.jpg
Figura:Zajmina Vasjari.jpg
 
'''Zajmina Vasjari 2002-2003''' Early life Career
 
lindur ne Durres 17 Qershor1987.Ka nje moter e quajtur Beliola Vasjari nje vite me te madhe .Zajmina per here te pare mere pjese ne ''Rinfest 2002 ''ku dhe mere dhe cmimin e dyte si modele ,dhe me pas Ne Moshe 14 vjece merre pjese ne Evenimetin ''Miss Shqiperia 2002'' Ku u Zhvillua ne daten 17 Qeshore ne Apolloni te Fierit E cila u Kurorezua dhe 'Miss Shiperia 2002',Ku dhe kishe dhe ditelindjen e saj dhe mbush 15 vjec.Qe nga ajo date jeta e saj ndryshoi perfundimisht duke kaluar nga nje vajze e thjeshte, ne nje ikone bukurie shqiptare.Behet kopertina e revistes ''KLAN'' Po atit muajit .Fillimisht Zajmina behet pjese e Kalendarit te pare ne shqiperi me 4 fotografi.kalendari te 2003-shit qe del ne treg 15 dhjetor.Dhe me pas vazhdon si prezantuese e ''Nete e Klipit Shqiptar 2003 '' Dhe ku prezantohet me kengen e saj te pare ''Love Story'' me Duet me Rudin.Me vone shfaqet ne Kopertinen e revistes 'Trendy' Dhe 'Spekter'.Me vone behet Imazhi i kompanisë - VAJRA BIMORE "OLIM" 2003 Te bashkegjitur me dy spote publicitare.Pothuajse ajo i dha dhe me shume fame ne gjithe shqiperine pasi tabelat e medha te stapuara me zajminen u mbushen ne gjithe shqiperine,ku mbanin ikone zajminen,me tej Zajmina punon dhe si model ne disa show mode.Por Ajo e le me kaq pasi ato sjane shume fitm prurese ne fushen e modes sepse ne ato vite sishte shume e perparuare moda ne shqiperi dhe nuk kerkoheshin modele te sfilonin dhe te pozonin,dhe ajo e le menjane duke vazhduare ne profesionin si kengetare.Pothuajse si zajmmina dhe shume vajza te tjera u bashkengjiten profesionit kengetare ku mirrnin dhe fitime te kenaqshme.Zajmina Mere pjese ne edicionin e pare te (Top Fest 1 2003 ) Me kengen ''Ku Je ''ku dhe del e votuare me 1 vote.
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Këngëtarë shqiptarë]]
[[Kategoria:Lindje 1986]]
[[Kategoria:Njerëz nga Durrësi]]
 
Career
ajo me ciljeta cilaga - grinden kush do ti ngjaj me shum njera tjetres
 
ALBUM 2005-KONKURRUESE NE ''MIKROFONI I ARTE'' DHE ''TOP FEST 2006''
Dhe ne vitin 2005 ajo nxjere ne trege ALBUMIN e pare te saj qe quhet ''S'ma Ndjen''ku dhe prej te cilit dalin dhe 2 vidioklipe te realizuara nga BBF.I pari quhet'Bonito me duet Kastro Ziso, duke konkuruar te Netet e Klipt Shqiptare 2004 Ku sfiton asnje cmime.Vidioklipi i Dyte vijon me kengen Ste Dua.Me vone merre pjese te 'Mikrofoni I Arte 2006''me kengen ''Sonte Me Prit ''me Muzike Te Vjedhur nga kengetarja rumune cover Andreea Banica te titulluare''Indragostiti''vitit 2005, dhe tekst te motres se saj Beliola,ku dhe atje del pa asnje cmime.Dhe pjesmarjet e tjera vazhdojne ne edicionin e 3 te ''Top Fest 2006'' Ku Konkurron me kengen ''Mos Thuaj Jo''Dhe ku del e pa kualifikur ne finale.
''SMA NDJEN''
1-Ste Dua
2-Mos Me Provoko
3-Sonte Me Prit
4-Ku JE
5-PaTy
6-Love Story (Duet me Rudin)
7-Bonito (duet me Kastro Zizo)
8-Kthehu
 
''2007-2008 COVER SONG''
Ne vitin 2007 ajo del prape me Nje tjter pashekpunim me Kastro Zizo me kengen "Chupa Chupa"nje kenge e vjedhure nga COVER , ‘’El Medico ‘’(Chupa Chupa 2006) per te cilen realizojne nje tjter videoklip.
Ne vitin 2008 behet kopertina te revista ‘’Kosovarja ‘’ ..vjen me nje duet me Ratin me kengen "Zarfe trendafilash" Me Nje vidioklip nga (Super Sonic).Ne kenge cover e vjedhur nga kengetaret Rumune (Adrian Minune dhe Simona Sensual Titulli ‘’Trandafirul De La Tine’’ 2007)Dhe po atit vitit ajo eshte e ftuare ne finalen e emisionit ''Zone E Lire'' Arian Cani Ku performon me kengen ''Zemren Parkove Keq''.
 
 
2009-2010 2 CLIPE &4 PRICE & Guest Appearances
 
Ne Vitin 2009 Zaimina vjen me nje look te ri flokesh prej brune , dhe ku nxjere dhe 2 kenget e saj te bashkengjitura me vidioklipe nga Supersonic Te quajtura 1-- "Nje me pak e nje me shume" ,2-- "Facebook".Pothuaje deri ne fillim te karieres se saj 2002 deri ne 2009 ajo ska qene e sukseshme me asnje kenge ne tregun muzikore dhe per kete arsye e ka zeri i saj qe eshte i pamjafteshem me te cilen e pranone dhe vete qe ska ze per te kenduare por e kam pasion te kendoj ,dhe mjafton me nje cmime qe ka mare ''Miss Shqiperia''2002 dhe asgje tjeter deri ne vitin 2009.
2010
Duke pare dhe pranuare qe ska sjelle asgje te re ne tregun muziokore ajo futet thellesishte qe te sjelle dicka te bukur ne muzike dhe keshtu vendos te bashkpunoje me kengetarin kosovare Blero dhe sjellin kengen ''Vec Ti'' me vidioklip nga Maxproducion ,duke konkuruare ne ''Nete e Klipt Shqiptare 2010 ''Duke marre dhe cmimin e pare te saj (Cmimi - Produksioni më i mirë) Dhe vazhdone me nje tjeter kenge dhe vidioklip te titulluare ''Problem''
Ne Maj te po ketit viti zaimina merre pjese si konkurruese te ''Celesi Muzikor ZICO TV''produksion kosovar me kengen "Me Sy Te Penduar" ku arrin dhe merre 2 cmime.
1-Çmimi i Dytë 2010
2-ZICO TV 2010
Zaimina vazhdon pjesemarrjen e saj si konkurruese,ku konkuron per here te pare ne "KENGA MAGJIKE 2010" me kengen "Nje Me Gjashte".Dhe merre dhe cmimin (Kenga Magjike 2010-Cmimi Best Performance).Dhe me pas behet imazhi i kopertines (Anabel Korrik 2010)Me vone zaimina merre pjese si e ftuare ne 2 Vidioklipe tek i Pari Big Basta Titulli ''Big Basta'' 2 - F-KAY E Quajtur ''Edhe Njo''
 
2011- 2012 3 clipe & First Price
 
Zajmina Ne vitin 2011 Eshte e ftuar ne Kosove tek ''Labi Party 3'' per te festuar Vitin e Ri,dhe ku prezatohet me kengen e re e titulluar "Te Ndjej".
Ne Vitin 2011 behet kopertina e revistes ''Aurela style''Me vone ne vere nxjere dhe 2 vidioklipe te tjera .Kenge e pare me rritme popullore e shoqeruare dhe me nje duet me Besian Gashi e quajtur ''Apokalips'' kenga e 2 ''Po Ta dija''
 
Me vone Zajmina shkeputet nga vendi i saj shqiperia per tu jetuar ne kosove per nje kohe te shkurter per te punuare dhe te sjelle hitet te reja ne tregun muzikore.duke filluar me kengen e saj te pare me vidioklip ne kosove me duet Cekic (Bardh E zi )dhe konkurron ne Zhurma show dhe fiton cmimin Best Female -Zhurma Show 2012.Me vone ajo behet imazhi i Golden Eagle pije energjitike duke bashkegjitur me nje spot publicitar ne kosove zajmine ka qene e ftuare ne shume emisione te njohura ne Kosove pasi aty dhe pelqehet me shume sesa ne vendin e saj.
Me vone ajo bashkpunone me repistin e njohur Golden Ag me kengen e quajtur Forever ku marin pjese te Zico Tv Celsi Muzikor 6 Dhe dalin Me2 Cmime.1.Best Hip Hop & Rnb 2.Cmimi i pare Celsi MUzikor 6.Per zajminen eshte hera e pare qe del me cmime te pare ne edicione muzikore.
Po atit vitit zaimina konkurron te Kenga Magjike 2012 me kengen ''DO PI''ku dhe del pa asnje cmime me performance mjafte te bukur ku la per te deshiruare per cmimin Best performance ku ju dha blerta gace.
Ne vitin 2013 Zaimina vjen me nje look te ri dhe shume sexy dhe me disa fotografi te nxjera per publikun,ku dhe sjelle dhe nje kenge te re per publikun me rritme qe se kemi degjuare me pare ndonjehre me rritme hip-hop Stine Recodes dhe kenga titullohet ''I KOM''.
 
Public image
Zaimina mbetet dhe eshte nje nga femrat me te perfolura ne shqiperi kosove maqedoni,nje figure publike ne trojet shqiptare jo vetem per shkake te ekstravagaces se saj.por rethe bukurise se saj.Ajo eshte femra me e bukure ne tojet shqiptare nje bukuri qe se ka asnjera ne tregun muzikore.dhe munde te themi qe e ka ndihmuare ne tregun muzikore prej bukurise se saj pasi ajo seshte shume e degjure kur flitet per muzike.
Anonymous user