Ndryshimi mes inspektimeve të "Zajmina Vasjari"

760 bytes removed ,  7 vjet më parë
[[Skeda:Https://www.facebook.com/profile.php?id=100006152471119|parapamje|https://www.facebook.com/profile.php?id=100006152471119]]
[[Skeda:Zajmina Vasjari.jpg|thumb|250px|Zajmina Vasjari]]
 
'''Zajmina Vasjari''' lindi ne [[Durrësi|Durrës]] [[Shqipëria|Shqipëri]] më [[17 Qershor|17 qershor]] të vitit [[1987]], i përket shenjës së Binjakeve dhe është një natyrë mjaft e qetë. Ngjyra e preferuar është e bardha dhe shpesh vishet vetëm me këtë ngjyrë.
Gjithashtu i pëlqen muzika, e veçanërisht ajo dance. Është e gjatë 1,70 m. Mban titullin e “Miss Shqipëria 2002”.
Bukuroshja nga Durrësi, mori kurorën e më të bukurës së vendit ditën e lindjes së saj.
 
Abonohini Te Faqeja e Saj Personale
https://www.facebook.com/profile.php?id=100006152471119
 
'''Zajmina Vasjari 2002-2003''' Early life Career
 
ALBUM 2005-KONKURRUESE NE ''MIKROFONI I ARTE'' DHE ''TOP FEST 2006''
 
Dhe ne vitin 2005 ajo nxjere ne trege ALBUMIN e pare te saj qe quhet ''S'ma Ndjen'' ku dhe prej te cilit dalin dhe 2 vidioklipe te realizuara nga BBF.I pari quhet'Bonito me duet Kastro Ziso, duke konkuruar te Netet e Klipt Shqiptare 2004 Ku sfiton asnje cmime.Vidioklipi i Dyte vijon me kengen Ste Dua.Me vone merre pjese te 'Mikrofoni I Arte 2006''me kengen ''Sonte Me Prit ''me Muzike Te Vjedhur nga kengetarja rumune cover Andreea Banica te titulluare''Indragostiti''vitit 2005, dhe tekst te motres se saj Beliola,ku dhe atje del pa asnje cmime.Dhe pjesmarjet e tjera vazhdojne ne edicionin e 3 te ''Top Fest 2006'' Ku Konkurron me kengen ''Mos Thuaj Jo''Dhe ku del e pa kualifikur ne finale.
ALBUM(SUPER STAR RECORDS)
''SMA NDJEN''
1-Ste Dua
 
''2007-2008 COVER SONG''
 
Ne vitin 2007 ajo del prape me Nje tjter pashekpunim me Kastro Zizo me kengen "Chupa Chupa"nje kenge e vjedhure nga COVER , ‘’El Medico ‘’(Chupa Chupa 2006) per te cilen realizojne nje tjter videoklip.
Ne vitin 2008 behet kopertina te revista ‘’Kosovarja ‘’ ..vjen me nje duet me Ratin me kengen "Zarfe trendafilash" Me Nje vidioklip nga (Super Sonic).Ne kenge cover e vjedhur nga kengetaret Rumune (Adrian Minune dhe Simona Sensual Titulli ‘’Trandafirul De La Tine’’ 2007)Dhe po atit vitit ajo eshte e ftuare ne finalen e emisionit ''Zone E Lire'' Arian Cani Ku performon me kengen ''Zemren Parkove Keq''.
1-Çmimi i Dytë 2010
2-ZICO TV 2010
Zaimina vazhdon pjesemarrjen e saj si konkurruese,ku konkuron per here te pare ne "KENGA MAGJIKE 2010" me kengen "Nje Me Gjashte".Dhe merre dhe cmimin (Kenga Magjike 2010-Cmimi Best Performance).Dhe me pas behet imazhi i kopertines (Anabel Korrik 2010)Me vone zaimina merre pjese siGuest e ftuare neAppearances 2 Vidioklipe tek i Pari Big Basta Titulli ''Big Basta'' 2 - F-KAY E Quajtur ''Edhe Njo''
 
2011- 2012 3 clipe & First Price
Me vone ajo bashkpunone me repistin e njohur Golden Ag me kengen e quajtur Forever ku marin pjese te Zico Tv Celsi Muzikor 6 Dhe dalin Me2 Cmime.1.Best Hip Hop & Rnb 2.Cmimi i pare Celsi MUzikor 6.Per zajminen eshte hera e pare qe del me cmime te pare ne edicione muzikore.
Po atit vitit zaimina konkurron te Kenga Magjike 2012 me kengen ''DO PI''ku dhe del pa asnje cmime me performance mjafte te bukur ku la per te deshiruare per cmimin Best performance ku ju dha blerta gace.
Ne vitin 2013 Zaimina vjen me nje look te ri dhe shume sexy dhe me disa fotografi te nxjera per publikun,ku dhe sjelle dhe nje kenge te re per publikun me rritme qe se kemi degjuare me pare ndonjehre me rritme hip-hop Stine Recodes dhe kenga titullohet ''I KOM''.
 
Public image
Zaimina mbetet dhe eshte nje nga femrat me te perfolura ne shqiperi kosove maqedoni,nje figure publike ne trojet shqiptare jo vetem per shkake te ekstravagaces se saj.por rethe bukurise se saj.Ajo eshte femra me e bukure ne tojettrojet shqiptare nje bukuri qe se ka asnjera ne tregun muzikore.dhe munde te themi qe e ka ndihmuare ne tregun muzikore prej bukurise se saj pasi ajo seshte shume e degjure kur flitet per muzike.
Anonymous user