Dallime mes rishikimeve të "Teurati"

5 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
 
4). Libri i Numrave (më mirë i regjistrimeve) përshkruajpërshkruan udhëtimin e kombit izrealit nëpër shkretëtirëshkretëtirën udhës për në tokën e premtuar. Libri fillon dhe mbaron me një registrim të popullsisë. Tregohet për kryengritjet, shpëtimet si dhe për udhëqesjenudhëheqjen dhe furnizimin e mbrekullueshëm të ushqimit për kombin nga ana e Perëndisë.