Dallime mes rishikimeve të "Mikroskopi"

989 bytes removed ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating 85 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q196538 (translate me))
No edit summary
Si e mëparshme, ndriçim në këtë rast është e para apo anë, rasti tipik është okular në përdorim contafili filatelia dhe kontrollin e fije tekstile.
 
mikroskopin i pari e perdori ROBERT HAKU
== Galeri figurash ==
<gallery>
File:LaborMik2.jpg| Laboratory microscope
File:LaborMik1.jpg| Binocular laboratory microscope
File:SidJen.jpg| Microscope binoviewers
File:SztereoMik.jpg| Stereo-microscope
File:Objektiv2.jpg| Microscope objectives
File:Objektiv1.jpg| Microscope objectives
File:Objektiv4.jpg| Microscope objectives
File:Huygens.JPG| Microscope eyepieces
File:Merook.JPG| Microscope measuring eyepiece
File:Zeissok.JPG| Stereo-microscope eyepiece
File:Okular02.jpg| Microscope eyepiece
File:Okular01.jpg| Microscope eyepiece
 
</gallery>
 
== Pjesët mekanike të mikroskopit ==
<gallery>
File:Korasztal.jpg|
File:Revolver02.jpg|
File:Tubustarto.jpg|
File:MikTub.jpg|
File:Talpazat.jpg|
File:Rekesz.jpg|
File:Kondenzor01.jpg|
File:Kondenzor.jpg|
File:Foglec.jpg|
File:Elesseg.jpg|
File:Asztal.jpg|
</gallery>
 
== Shiko edhe ==
 
== Lidhje të jashtme ==
 
[http://rinstinkt.wordpress.com/2012/03/30/pamje-me-mikroskopi-elekronike/ * Pamje me mikroskopi elekronike]
 
-----
{{Cung}}
 
[[Kategoria:Politeknik]]
Anonymous user