Ndryshimi mes inspektimeve të "Teleskopi Hapësinor Hubble"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Teleskopi Hapësinor Hubble''' (Habëll) është një teleskop hapësinor që orbiton planetin Tokë dhe operohet nga NASA si pjesë e Programi i Observ...)
 
Teleskopi ka fituar gjithashtu edhe shumë popullaritet në publikun e gjerë për shkak të fotove të shumta dhe të ngjashme me filmat fantastiko-shkencorë për nga larmia dhe bukuria, foto të objekteve të ndryshme të Universit që jepen për publikun periodikisht në një faqe interneti të menaxhuar nga NASA, të dedikuar posaçërisht për Hubble-in, faqe në të cilën mund të kontribuojnë me projektet e tyre edhe astronomë amatorë.
==Lidhje të jashtme==
*[http://www.spacetelescope.org/ NASA / ESA Hubble Space Telescope]
*[http://hubblesite.org/ HubbleSite - The Telescope]
 
[[Kategoria:Astrofizikë]]
Anonymous user