Ndryshimi mes inspektimeve të "Kategoria e Tretë"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1349507 (translate me))
[[Skeda:Kampionati i Kategorisë së tretë.png|200px|right|thumb]]
'''Kategoria e Tretë''' është kampionati i nivelit të katërt dhe më minimal të futbollit profesionist në [[Shqipëri]]. Në sezonin 2011-12 morën pjesë 5 skuadra dhe fituesit fituan të drejtën për tu ngjitur në [[Kategoria e Dytë|Kategorinë e Dytë]]<ref>[http://www.sportekspres.com/skedare/2mars.pdf Sport Ekspres faqe 11]</ref>. [[FK Vora]] u shpall kampion dhe sezonin tjetër do të luajë në [[Kategoria e Dytë|Kategorinë e Dytë]]. Skuadrat e renditura të fundit nuk mund të bien nga kategoria, por mund të provojnë sezonin tjetër për tu ngjitur një kategori më lart, ose për një renditje më të mirë.