Ndryshimi mes inspektimeve të "Sabri Kiçmari"

26 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
'''Sabri Kiçmari''' lindi më [[14 Shtator|14 shtator]] të vitit [[1967]] në [[Lladovc]] të [[Besiana|Besianës]].
 
== Edukimi ==
Shkollën fillore e mbaroi në Besianë, kurse atë të mesme në Qendrën Mjekësore “Ali Sokoli” në Prishtinë.
 
Fakultetin e shkencës politike e kreu në [[Boni|Bon]] të [[GjermaniGjermania|Gjermanis]]ë, ku dhe magjistroi në filozofi politike në vitin 2001.
 
Në qershor të vitit 2007 mbrojti me sukses disertacionin në Fakultetin Filozofik të Universitetit të Bonit (RFGJ).