Ndryshimi mes inspektimeve të "Sacha Baron Cohen"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 54 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q29055 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
| emri i vërtetë = Sacha Kike Kohen
| ditëlindja = [[13 tetor]], [[1971]]
| vendlindja = [[Hammersmith]], [[Londra|Londër]], [[Anglia|Angli]]
| ditëvdekja =
| vendvdekja =
 
 
'''Sacha Kike Kohen''' lindi më [[13 tetor]] të vitit [[1971]] në [[Hammersmith]], [[Londra|Londër]], [[Anglia|Angli]]. Është një [[aktori|aktor]] dhe [[komediani|komedian]] [[Anglia|anglez]] i cili u bë i njohur për publikun me rolin si [[Ali G]] dhe më vonë si gazetari [[Borat]] nga [[Kazakistani]].
 
Në vitin [[1994]] ai aplikoi për një vend pune si gazetar pranë kanalit televiziv anglez [[Channel 4]]. Ai u paraqit si gazetar nga [[Shqipëria]] me emrin Kristo.
| [[2008 në film|2008]] || ''[[Curly Oxide and Vic Thrill]]'' || Curly Oxide || scripting
|-
| [[2008 në film|2008]] || ''[[Madagascar 2: Escape 2 Africa|Madagascar 2]]'' || Julien || [[dublimi|dublim]], në xhirim
|-
| [[2008 në film|2008]] || ''[[Bruno The Movie]]'' || Bruno || http://www.BrunoMovie.tv / http://www.boratonline.co.uk
| [[2008 në film|2007]] || ''[[Sweeney Todd (2008 film)|Sweeney Todd]]'' || Signor Adolfo Pirelli || confirmed, para-prodhim
|-
| [[2006 në televizion|2006]] || '' [[Night of Too Many Stars: An Overbooked Event for Autism Education]]'' || [[Borat|Borat Sagdiyev]] || TV special
|-
| [[2006 në film|2006]] || ''[[Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan]]'' || [[Borat|Borat Sagdiyev]] || Filmi
|-
| [[2006 në film|2006]] || ''[[Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby]]'' || Jean Girard
| [[2005 në film|2005]] || ''[[Madagascar]]'' || Julien || dublim
|-
| [[2003 në televizion|2003]]-[[2004 në televizion|2004]] || ''[[Da Ali G Show]]'' || [[Ali G]] / [[Borat|Borat Sagdiyev]] / [[Bruno]] || [http://www.imdb.com/title/tt0367274/ seria]
|-
| [[2003 në film|2003]] || ''[[Spyz]]'' || [[Ali G]] || film i shkurtë
|-
| [[2002 në film|2002]] || ''[[Ali G Indahouse]]'' || [[Ali G]] / [[Borat|Borat Sagdiyev]]
|-
| [[2000 në film|2000]] || ''[[The Jolly Boys' Last Stand]]'' || Vinnie
|-
| [[2000 në televizion|2000]] || ''[[Da Ali G Show]]'' || [[Ali G]] / [[Borat|Borat Sagdiyev]] / [[Bruno]] || seri
|-
| [[1998 në televizion|1998]]-[[1999 në televizion|1999]] || ''[[The 11 O'Clock Show]]'' || [[Ali G]] || seri