Ndryshimi mes inspektimeve të "Sadete Shkodra"

33 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
[[Skeda:Sadete Shkodra.jpg|thumb|200px]]
'''Sadete Shkodra''' lindi më [[30 Prill|30 prill]] [[1968]] në [[Gjilani|Gjilan]]. Është një këngëtare shqiptare e muzikës popullore. Ajo filloi si kengetare ne moshen 13 vjeçare së pari herë në koncertin i cili u mbajt në [[Kamenica|Kamenicë]] të [[KosovëKosova|Kosovës]]s e duke vazhduar kështu edhe në shumë koncerte e manifestime të ndryshme anë e mbanë Kosovë dhe diasporës.
 
{{muzi-cung}}