Ndryshimi mes inspektimeve të "Sadete Shpuza"

No change in size ,  7 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
 
Sadete Shpuza ishte e bija e Mehmet Kokotli Shpuzës, oficer kolonel dhe Kryetar Bashkie i Shkodrës (1925) dhe e Nurije Causholli Myrtaj. Ajo kishte një vëlla, [[Asim abdurrahmaniAbdurrahmani|Asim Abdurrahman Shpuza]], dhe dy motra, të cilat ishin të martuara njëra për tregtarin shkodran Drishti, ndërsa tjetra për prefektin e Korçës, [[Veli Vasjari]]. Sadete Shpuza ishte bashkëshortja e [[Musa Juka|Musa Jukës]], me të cilin pati katër fëmijë, [[Burhan Juka|Burhanin]], [[Safete Juka|Safeten]], [[Lumnije Juka|Lumnijen]] dhe [[Fiqret Juka|Fiqretin]].