Ndryshimi mes inspektimeve të "Safura Alizadeh"

19 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 31 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q228593 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
 
== Festivali Evropian i Këngës 2010 ==
Këtë vit Safura promovoi shumë këngë për tu kualifikuar në finalen e Azerbejxhanit, Këngë të [[Beyoncé Knowles|Beyoncé]], [[The Pussycat Dolls|Pussycat Dolls]] etj., pavarësisht mundimeve ajo u kualifikua dhe meqë Azerbejxhani kishte bërë ''100% Juri'' më [[2 Mars]], [[2010]] ata zgjedhën Safurën të riprezantoj [[Azerbajxhani]]n në [[Festivali Evropian i Këngës 2010|Festivalin Evropian të Këngës 2010]].
{{commonscat|Safura Alizadeh}}
== Referencat ==