Ndryshimi mes inspektimeve të "Saguenay-Lac-Saint-Jean"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Migrating 20 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q615914 (translate me))
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
| targa =
| etnohoronimi =
| themelimi = [[29 Mars|29 mars]] [[1966]]
| zona_klimatike =
| zona_kohore = [[UTC-5]]
| gjatësia = -71.655
}}
'''Saguenay–Lac-Saint-Jean''' është një [[Rajonet e Kebekut|rajon administrativ]] në [[Provincat dhe territoret e Kanadasë|Provincën]] [[Kebek (kthjellim)|Kebek]], [[Kanadaja|Kanada]]. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 95893 km² dhe popullsi 272911 banorë<ref>{{cite web
| url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A
| title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)
| publisher=Statistics Canada
| date = 8. 2. 2012.
| accessdate = 22. 10. 2012.}}</ref>. U themeluar në [[29 Mars|29 mars]] [[1966]].
 
== Referenca ==