Ndryshimi mes inspektimeve të "Ebu Jusufi"

82 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
{{për përmirësim}}
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
'''Imam Ebu Jusuf''' ,dijetar i [[fikhfikhu|fikht]]t, [[tefsiri]]t, [[hadithi]]t, siren, [[historihistoria|historis]]ë, [[gjuhëgjuha|gjuhës]]s, [[letërsiletërsia|letërsis]]ë dhe [[teologjiteologjia|teologjis]]ë skolastike. nga trojet e [[Kalifati]]t.
 
| emri = Ebu Jusuf
* [[Muhammed Ibn Hasan]]
* [[Nexhat Ibrahimi]]
* [[fikhu|fikh]]
* [[Hadith]]
* [[historia|histori]]
* [[gjuha|gjuhë]]
* [[letërsia|letërsi]]
* [[teologjia|teologji]]
* [[tefsir]]