Ndryshimi mes inspektimeve të "Academy Award i 80-të"

v
Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Janar| +janar| & -Janar]] +janar]] & -Shkurt +shkurt & -Shkurt]] +shkurt]] & -Shkurt| +shkurt| & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator ...)
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
 
| [[Glen Hansard]] dhe [[Marketa Irglova]] - "[[Falling Slowly]]" prej ''[[Once (film)|Once]]''
|-
| [[Alan Menken]] dhe [[Stephen Suleyman Schwartz|Stephen Schwartz]] - "[[Happy Working Song]]" prej ''[[Enchanted (film)|Enchanted]]''
|-
| [[Alan Menken]] dhe [[Stephen Suleyman Schwartz|Stephen Schwartz]] - "[[So Close (song)|So Close]]" prej ''[[Enchanted (film)|Enchanted]]''
|-
| [[Alan Menken]] dhe [[Stephen Suleyman Schwartz|Stephen Schwartz]] - "[[That's How You Know]]" prej ''[[Enchanted (film)|Enchanted]]''
|-
| [[Jamal Joseph]], [[Charles Mack]] dhe [[Tevin Thomas]] - "[[Raise It Up (August Rush song)|Raise It Up]]" prej ''[[August Rush]]''