Dallime mes rishikimeve të "Jeronimi"

1 byte removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
1. Për guximin për të përkthyer Biblën. Agostini e kritikoi ashpërisht për këtë.
 
2. Për mbështetjen e tepërt të beqarisë.
3. Për shtytjen e tepërt të disa aspekteve të jetës nëpër manastire, e cila ishte një jetë orientale dhe jo e krishterë.