Dallime mes rishikimeve të "Mona Liza"

12 bytes removed ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
[[Piktura]] është me dimensione 76,8 x 53 cm u punua nga pranvera [[1503]] deri [[Vera (stinë)|verës]] [[1505]]. Në fillim ishte më e gjerë: kollona majtas dhe djathtas janë prerë. Kjo pikturë varet sot në muzeun [[Louvre]] të [[Parisi]]t.
 
 
{{art-cung}}
 
[[Kategoria:Leonardo da Vinci]]
Anonymous user