Dallime mes rishikimeve të "Ibrahim Rugova"

48 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketa: Redaktim nga celulari
| Feja =
}}
[[Skeda:Ibrahim Rugova Signature.svg|djathtas]]
'''Ibrahim Rugova''' lindi më [[2 dhjetor]] të vitit [[1944]] dhe vdiq më [[21 janar]] të vitit [[2006]], ishte politikan shqiptar, president historik i Kosovës.