Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjuha artificiale"

v (Bot: Migrating 77 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q33215 (translate me))
 
Eshte shume e mundeshme qe me pas ky komunitet te krijoje institucione për ruajtjen dhe zhvillimin e gjuhes për te arritur deri ne procesin e burokratizimit te gjuhes artificiale.
Aktualisht janë vetem trekater gjuhet qe kane arritur ne kete stad: [[Gjuha Esperanto|Esperanto]], [[Gjuha Ido|Ido]] dhe, [[Gjuha Interlingua|Interlingua]] dhe [[Volapyk]].
 
[[Kategoria:Gjuhë|Artificiale]]
Anonymous user