Dallime mes rishikimeve të "Brozi"

1 byte added ,  8 vjet më parë
 
== Teologjia ==
Ambrosi (339-397) ishte peshkopipeshkvi i Milanos. Ai paraqiti metodën
lindore të interpretimit alegorik dhe, po ashtu, idenë se buka shndërrohet
në trup dhe vera në gjak. Ky qëndrim polli doktrinën e transubstantionit,
Anonymous user