Ndryshimi mes inspektimeve të "Norman Mailer"

354 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox shkrimtar
[[Skeda:Norman Mailer 3a42824u.jpg|thumb|Norman Mailer, më 1948]]
| emri = Norman Mailer
| foto = [[Skeda: Norman Mailer 3a42824u.jpg|thumb|Norman Mailer, më 1948|200px]]
| titulli =
| emri i lindjës ='''Norman Kingsley Mailer'''
| ditëlindja = [[31 janar]] [[1923]]
| vendlindja = [[New Jersey]],]], [[SHBA]]
| ditëvdekja = [[10 nëntor]] [[2007]]
| vendvdekja = [[New York]]
| pseudonimi = Victoria Lucas
| nacionaliteti = Amerikan
| zhanri = romane, drame, ese, novela
| webfaqja =
}}
 
 
'''Norman Kingsley Mailer''' ([[New Jersey]], [[31 janar]] [[1923]] – [[New York City]], [[10 nëntor]] [[2007]]) romansier, dramaturg, eseist dhe gazetar amerikan.