Ndryshimi mes inspektimeve të "Njësia administrative Tropojë"

ska përmbledhje të redaktimeve
{{Infobox ALB komuna
| VENI QE JAU =
| QI NONEN KREJTVE =
| foto harta =
| rrethi = [[Rrethi i Tropojës]]
| web = [http://komuna-tropoje.com/ Komuna e Tropojës]
}}
'''Komuna Tropojë''' është VENDI ME I BEKUAR SE KA ORIGJINEN KRESHNIK M!Eshte një [[komunë]] në [[Rrethin e Tropojës]] në [[Shqipëri]].<ref>[http://www.aac-al.org/komuna_info.php?idk=1709&idr=19&idq=8&l=a Shoqata e komunave]</ref> Tropoja apo shpesh përmendet si Tropoja e vjetër është vendbanim në Shqipërinë veriore dhe sot është zona me e lidhur me [[Kosova|Kosovën]].
 
== Pak histori ==
Anonymous user