Ndryshimi mes inspektimeve të "Banja Luka"

1.424 bytes removed ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: |Nofka = |Moto = |FIGURA-FLAMUR = Banja Luka (zastava).svg |ARTIKUJ-FLAMUR = |FIGURA-EMBLEMA = Coat of arms of Banja...)
 
[[Skeda:Banja Luka (zastava).svg|parapamje]]
|Nofka =
|Moto =
|FIGURA-FLAMUR = Banja Luka (zastava).svg
|ARTIKUJ-FLAMUR =
|FIGURA-EMBLEMA = Coat of arms of Banja Luka.svg
|FIGURA-EMBLEMA-GJERËSIA = 90px
|ARTIKUJ-EMBLEMA =
|Pamje =Banja Luka razglednica.jpg
|Përshkrimi i pamjes =
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = Bosnja dhe Hercegovina
|Administrata-majtas1 = Entiteti
|Administrata-djathtas1 = [[Republika Serbe]]
|Kantoni = [[Regjioni Banja Luka]]
|Departamenti =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja =
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane=
|Sipërfaqja Tokë =
|Sipërfaqja Ujë =
|Popullsia = 143.079
|Dendësia =
|Zona urbane =
|Zona metropolitane =
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia = 110
|Vendasit =
|Themelimi =
|Zona Kohore = [[CET]] ([[UTC+1]])
|Ora Verore =
|Kodi Postal = 78000
|Prefiksi = +387 (65)
|Targa e automjeteve =
|Aeroporti =
|Kryetari i Bashkisë = Slobodan Gavranović (SNSD)
|Asambleja rajonale =
|Partia udhëheqëse =
|WebFaqja = [http://www.banjaluka.rs.ba/ www.banjaluka.rs.ba]
|E-Posta =
<!--Harta-->
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|harta = Bosnja dhe Hercegovina
|CoordAddon =
 
}}
 
'''Banja Luka''' është qyteti i Bosnjës dhe Hercegovinës.
|FIGURA-EMBLEMA = [[Skeda:Coat of arms of Banja Luka.svg|parapamje]]
 
== Binjakëzimet ==
[[Skeda:Бања Лука-градови партнери.jpg|parapamje]]
Jugosllavë - 22.645 (15,82%)
të tjerë, të pa përcaktuar dhe të panjohur - 6.890 (4,81%)
|Pamje =[[Skeda:Banja Luka razglednica.jpg|parapamje]]