Dallime mes rishikimeve të "Basketbolli"

40 bytes added ,  7 vjet më parë
v
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
 
Ndërsa basketbolli konkurrues është kryesisht një sport shtëpie, ka luajtur në një gjykatë të basketbollit, dhe variacione më pak të rregulluara luajtur në jashtë janë bërë gjithnjë e më popullor mes të dy grupeve të qytetit të brendshme dhe rurale.
{{Pp}}basketbolli poashtu eshte sport kolektiv
{{Pp}}
 
=== Historia ===