Dallime mes rishikimeve të "Elektriciteti"

22 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q12725)
No edit summary
{{për përmirësim}}
{{bashkoji|Elektrizimi}}
[[Skeda:Lightning NOAA.jpg|thumb|250px|[[Rrufeja]] godet tokën gjatë një [[Shtërngata|shtërngate]] nate. [[Energjia]] e rrezatuar me dritë shndërron [[gazi]]n e [[Atmosfera|atmosferës]] në [[Plazma|plazmë]] dhe anasjelltas.]]