Dallime mes rishikimeve të "Jul Çezari"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Bot: Migrating 127 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1048 (translate me))
No edit summary
{{Hulumtim vetjak}}
{{pa referenca}}
{{cung}}
[[Skeda:Iulius Caesar Coustou Louvre MR1798.jpg|200px|thumb|Bust i Cezarit]]
'''Gaius Iulius Caesar''', i njohur shqip si '''Jul Çezari''' lindi më [[12 korrik]] [[100 p.e.s.]] në [[Roma|Romë]] dhe ka vdekur me [[15 mars]] te [[44 p.e.s.]]. - [[ushtarak]] dhe [[burre shteti]] i Perandorisë romake, u vra nga kundërshtarët e tij politikë.