Ndryshimi mes inspektimeve të "Rafael Márquez"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
Ai ka shpenzuar më shumë se 1 dekadë duke luajtur në [[Franca|Francë]] dhe [[Spanja|Spanjë]]. Ai ka fituar shumë tituj me [[AS Monaco FC|Monacon]] dhe [[FC Barcelona|Barcelonën]]. Pasi fitoi [[UEFA Champions League|Champions Leaguen]] me [[FC Barcelona|Barcelonën]] në vitin 2006, ai u bë meksikani i parë në histori që fiton këtë trofe.
 
== Karriera ==
===Atlas===
 
Márquez filloi karrierën e tij tek klubi meksikan [[Club Altas|Altas]], ku debutoi në vitin 1996 kur ishte vetëm 17 vjeç. Márquez u rrit për nga rëndësia si lojtar me [[Club Altas|Altasin]], ai luajti 77 ndeshje dhe shënoi 6 Gola. Në vitin 1999, skuadra e tij arriti në finale të turnamentit [[Primera División de México Verano 1999|Verano 1999]], ata u mundën me penallti nga skuadra e [[Deportivo Toluca F.C.|Deportivo Toluca]].
 
[[Kategoria:Lindje 1979]]