Ndryshimi mes inspektimeve të "Rafael Márquez"

 
===Monaco===
 
Në vitin 1999, Márquez u transferua tek [[AS Monaco FC|Monaco]] për 7 Milion [[Euro|€]]. [[AS Monaco FC|Monaco]] kishte dërguar vëzhgues për të parë atë dhe [[Pablo Contreras|Pablo Contrerasin]] gjatë turnamentit të [[Copa América]]. Pasi e panë Márquezin duke luajtur, ata i blenë të dy lojtarët. Në sezonin e parë, [[AS Monaco FC|Monaco]] u bë kampione e [[Ligue 1]]. Në vitin 2003, Márquez u ble nga gjigjandët e [[FC Barcelona|Barcelonës]].
 
[[Kategoria:Lindje 1979]]