Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia:Afrimi i përdoruesve të rinj"

ska përmbledhje të redaktimeve
'''Përshëndetje dhe mirësevjen përdorues i Wikipedias!'''
 
Wikipedia është një encilopedi e shkruar në rrjet nga njerëz vullnetarë ta apasionuar pas dijes. Deri tani Wikipedai në shqip numëron {{NUMBEROFARTICLES}} artikuj dhe {{NUMBEROFUSERS}} përdorues të regjistruar. Në qofte se edhe ti dëshiron të kontriboush, komuniteti ynë do të të mirëpresë në mënyrën më të mirë. Në qoftë se nuk keni përovja të mëparshme në ndonjë projekt wiki ne do t'iu këshillonim të regjistroheshitregjistroheni në Wikipedian shqiptare në qofte se nuk jeni regjistruar ende. Është falas!
 
 
Nuk ke redaktuar kurrë ndonjë faqe në Wikipedia? '''[[Ndihmë:Guida e redaktimit|Ndiq guidën e redaktimit!]]'''
 
Dëshiron të krijosh një artikull të ri në Wikipedia, por nuk ke guxuar kurrë? Është fare e lehtë, mjafton dëshira! '''[[WP:KA|Ndiq kujdestarin e artikujve!]]'''
 
Je student dhe dëshiron te kontribosh në Wikipedia? '''[[Wikipedia:WikiProjekti Studenti&Wikipedia|Ndiq projektin Studenti&Wikipedia!]]'''