Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia:Afrimi i përdoruesve të rinj"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
'''Përshëndetje dhe mirësevjen përdorues i Wikipedias!'''
 
Wikipedia është një encilopedienciklopedi e shkruar në rrjet nga vullnetarë ta apasionuar pas dijes. Deri tani Wikipedai në shqip numëron {{NUMBEROFARTICLES}} artikuj dhe {{NUMBEROFUSERS}} përdorues të regjistruar. Në qofte se edhe ti dëshiron të kontriboush, komuniteti ynë do të të mirëpresë në mënyrën më të mirë. Në qoftë se nuk keni përovja të mëparshme në ndonjë projekt wiki ne do t'iu këshillonim të regjistroheni në Wikipedian shqiptare në qofte se nuk jeni regjistruar ende. Është falas!