Njësia administrative Ostren: Dallime mes rishikimesh

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v Bot: Migrating 6 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2713361 (translate me)
No edit summary
Rreshti 1:
{{Infobox ALB komuna
| pamje foto harta = =
| përshkrimi i pamjes =
| rrethi = [[Rrethi i Dibrës]]
| rrethi bashkia = [[Rrethi i Bulqizës]]
| qendra kryetari = [[Ostreni i Madh]]
| kryetari banor = Razi Rama
| postasipërfaqja =
| banorë telefoni =
| lartësia popullsia_dendësia =
| telefoni latitude =
| gjerësi longitude = 41.433333
| gjatësi web = 20.45
| web =
}}
 
'''Komuna Ostren''' ose '''Ostreni''' është një [[komunë]] në [[Rrethin e Bulqizës]] në [[Shqipëri]].
 
 
Komuna ostren prbehet nga fshatra me popullsi minoritare maqedonase ku mbizoteron papunsia varferia dhe ersira e zhvillimit kulturor .kjo komun ka nje migrim te jasht zakonsh qe ne fillim te viteve 90 dhe si pasoj popullsia e saj eshte pergjysmuar.problem mallor per banoret e kesaj komune mbetet infrastruktura ku per vite te tera qe ne vitin 2005 nuk eshte bere asnnje investim ne permirsimin e rugeve dhe ne ritjen e rjetit rugor .Shum shpesh jan mar fonde per investime por etja e lig e disa pushtetareve vendor per tu pasuruar ne menyr gjakepirese ka lene banoret e kesaj komune ne mjerimin mesjetar duke perdorur mjete bujqesor qe kerkohen per ne muze.
 
== Vendbanimet ==