Dallime mes rishikimeve të "Historia e Egjiptit"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (U largua krejt përmbajtja e artikullit.)
No edit summary
Historia e Egjiptit ka qenë e gjatë dhe e pasur, për shkak të rrjedhjes së lumit Nil, me bankat e saj pjellore dhe Delta.