Ndryshimi mes inspektimeve të "26 Nëntor"

19 bytes added ,  7 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
* [[1842]] - U themelua [[Universiteti i Notra Damit]].
* [[1909]] - U themelua [[Sigma Alpha Mu]] në [[Qyteti i Kolegjit në New York]] nga 8 judë të rinjë.
* [[1912]] - U ngrit flamuri në [[Tiranë]] nga atdhetarët tiranas [[Sheh Ahmet Pazari]], [[Nikolla Nishku]], [[Myslym Ag Beshiri]], [[Fan Koja]], [[Myslym Myderrizi]] dhe [[Spiro Politoqi]].
Sheh Ahmet Pazari, [[Nikolla Nishku]], Myslym Ag Beshiri, Fan Koja, Myslym Myderrizi dhe Spiro Politoqi.
* [[1939]] - [[Shellingu i Mainilas]]: [[Armata Sovjetike]] realizon incidientin i cili merret si shkak i fillimit të luftës me [[Finlandë]]n katër ditë m vonë.
* [[1942]] - U shfaq premiera e filmit ''[[Kazablanka (film)|Kazablanka]]'' në [[New York City]], [[ShBA]]..