Dallime mes rishikimeve të "29 Nëntor"

155 bytes removed ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (Bot: Migrating 148 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3016 (translate me))
No edit summary
* [[2005]] - [[Partia Komuniste Koate|Partia e RE Komuniste Kroate]] (KPH) u themelua në[[Vukovar]].
 
== Lindje ==
Flamuri yne i dashur ,i kuq e i zi!
* [[1797]] - [[Gaetano Donizetti]], kompozitor italian
Flamuri yne i shenjte,mes nesh s'njeh kufi!
* [[1803]] - [[Gottfried Semper]], ndërtimtar gjerman
Je besa e shternguar ,ne zemer te trimit,
* [[1803]] - [[Christian Doppler]], fizikant austriak
te falemi Flamur,gurthemel i bashkimit.
* [[1898]] - [[C. S. Lewis]], shkrimtar irlandez
.................................................. ..........
* [[1932]] - [[Jacques Chirac]], politikan francez
 
 
Fal me shendet Shqipnia ime,
nga gjithe shqipet e mergimit.
Pac te mira dhe gezime !
Festofsh diten e bashkimit !
 
Gezuar 28 Nentorin te gjithe shqiptareve ne bote !
 
me nderime per Flamurin tone kombetar,
 
== Vdekje ==