Ndryshimi mes inspektimeve të "Muzika"

225 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Muzika''' është formë e [[arti]]t, mediumi i së cilës është [[zëri]] i organizuar në kohë. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.
do re mi fa los lka si do reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee dola n bache me mledh lule dil ni her o moj faqe kuqe ::::::::::::::::::::::::::::::::::::P:P:PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP;
 
== Shiko edhe ==
 
Anonymous user