Dallime mes rishikimeve të "Patologjia"

10 bytes removed ,  8 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 178.132.219.1 (diskutimet) në versionin e fundit nga Addbot.
v (U kthyen ndryshimet e 178.132.219.1 (diskutimet) në versionin e fundit nga Addbot.)
* Obduksioni mjeksoro ligjor: i cili bëhet tek njeriu që ka vdekur nga vdekja e dhunshme.
** 2.Biopsia bëhet tek njerëzit e gjallë që të hulumtohet shkaku i sëmundjes kur nuk mund të vërtetohet me metoda tjera sidomos tek tumoret malinje.
** 3.Eksperimentimi në shtazë bëhet në shtazë të ndryshme duke provokuar sëmundje të ndryshme me qëllim që të hulumtohen dhe këto njohuri ti përdorin për njeriun.jkhlkh;hk;
 
Këto metoda Patologjia mund ti studioj në mënyrë