Dallime mes rishikimeve të "Shtabi i Përgjithshëm"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
[[Skeda:Emblem_of_Albanian_General_StaffEmblem_of_the_Albanian_General_Staff.svg|thumb|right|120px|Emblema e Shtabit të Përgjithshëm]]
Në historinë e krijimit dhe të ecurisë së Forcave të Armatosura, edhe Shtabi Përgjithshëm, ka historikun e krijimit dhe të funksionimit të tij. Ai ka pothuajse moshën e vetë Forcat e Armatosura të Shqipërisë, por natyrisht me veçoritë e tij dalluese.